EXOTICKÝ OSTROV - černý čaj ochucený

 

Popis čaje:

Exotický ostrov je pravý černý čaj s obsahující kandované kousky ananasu, kandované kousky papáji, lístky světlice barvířské a květy měsíčku lékařského. 

konvice ZelenýDrak.cz

Nápoj:

Exotický ostrov je chuťově vyvážený černý čaj s výraznými tóny exotického ovoce. V Exotickém ostrově se nejvíce projevuje chuť černého čaje s lehkou dochutí ananasu. Nálev je průzračné zlatočervené barvy. Čaj je možné sladit například přírodním sladidlem Stévií nebo ideálně medem.

 

Černý čaj a jeho působení na lidský organismus

 

Zdraví a výhody černého čaje

 

Ačkoli se zelený čaj v tisku objevuje díky prospěšnému působení na lidský organismus více než černý, nemusí to znamenat, že černý čaj je horší. Jste-li, ale fanoušek bohatší chuti a syté barvy u černých čajů, stále je tomu tak, že jste si vybrali jeden z nejlepších nápojů pro své zdraví. Myšlenka čaje jako nápoje vznikla v Číně a vývoz čaje tam začal před zhruba 1000 lety. Chcete-li využívat zdravotní výhody černého čaje, podívejte se na odrůdy, jako jsou Darjeeling, Assam, Ceylonské čaje, anglické snídaňové aj.

 

Boj s rakovinou a černý čaj

Černý čaj obsahuje silné antioxidanty, které pomáhají snížit riziko vzniku mnoha druhů rakoviny. Důležité vztahy byly zjištěny mezi pitím černého čaje a nižší mírou rakoviny žaludku, tlustého střeva, plic, vaječníků a prsů. Pití čaje samo o sobě nemusí zajistit rakovinnové bujení, ale čaj, spolu s vhodnou léčbou rakoviny, může pomoci při zabíjení nádorových buněk mnohem rychleji.

 

Prevence Parkinsonovy choroby a černý čaj

Kofeinové nápoje, včetně černého čaje, můžou snížit riziko Parkinsonovy choroby, zvláště u kuřáků. Snížení rizika je nejvyšší u mužů, kteří konzumují mezi 421 a 2716 miligramů kofeinu denně. U žen se riziko Parkinsonovy choroby snížuje bez ohledu na to, v jakém množství se černý čaj denně konzumuje.

 

Srdce a černý čaj

Pravidelná konzumace černého čaje může pomoci snížit několik rizikových faktorů, které přispívají k onemocnění srdce. Pravidelná konzumace černého čaje může pomoci snížit hladiny triglyceridů a zvýšení hladiny HDL, "dobrého" cholesterolu. Uvádí se, že riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice je vyšší u jedinců, kteří mají endoteliální dysfunkci což je stav, který v konečném důsledku vede k trvalému zůžení cév, či neschopnosti cév přiměřeně reagovat na podněty, které obvykle působí roztahování cév. Flavonoidy v černém čaji můžou zlepšit funkci endotelu a pomáhají snižovat riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

 

Tein v čaji

Pití až pět šálků černého čaje denně, je bezpečné pro většinu dospělých. Velké množství kofeinu může vést k vedlejším účinkům, včetně bolesti hlavy, podrážděnosti, poruchách spánku a nepravidelnému srdečnímu rytmu. Buďte zvláště opatrní, pokud máte vysoký krevní tlak, cukrovku, syndrom dráždivého tračníku, úzkostnou poruchu nebo poruchu krvácivosti, protože kofein může způsobit zhoršení těchto onemocnění. Promluvte si se svým lékařem o tom, jak moc černý čaj je pro vás bezpečné pít, pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo špatné zkušenosti s vedlejšími účinky kofeinu. Existují kávy a čaje bez kofeinu které mají stále antioxidační a zdravotní výhody. Pokud tedy rádi čaj a neradi kofein můžete vždy zvolit bezkofeinovou řadu čajů.

 

Shrnutí výhod pití černého čaje

Černý čaj se používá pro zlepšení duševní bdělosti, jakož i učení, paměti a dovedností v oblastech informačních. Černý čaj se také používá k léčbě bolesti hlavy a nízkém krevním tlaku. V prevenci srdečních onemocnění, včetně "kornatění tepen" (ateroskleróza) a infarktu myokardu. V prevenci Parkinsonovy choroby a snižuje riziko rakoviny tlustého střeva a žaludku, rakoviny plic, rakoviny vaječníků a rakoviny prsu. Používá se také k léčbě cukrovky 2. typu, onemocnění žaludku, zvracení, průjmu, a jako diuretikum k zvýšení průtoku moči. Někteří lidé používají černý čaj pro prevenci zubního kazu a ledvinových kamenů. V kombinaci s různými jinými produkty, se černý čaj používá ke snížení tělesné hmotnosti.

 

Exotický ostrov černý čaj - vzhled

Exotický ostrov černý čaj

Objednat:

 

 

 

 

 

Exotický ostrov černý čaj - příprava

Exotický ostrov černý čaj - příprava

 

 

 

 

 

Exotický ostrov černý čaj - nálev

Exotický ostrov černý čaj - nálev

Exotický ostrov černý čaj -20% od 23.6 - 29.6.2014  ZDE OBJEDNAT


Menu