PAN VANILKA - rooibos čaj

 

Popis čaje:

Pan Vanilka je rooibos čaj s intenzivní chutí vanilky. Rooibos Pan Vanilka dokáže vykouzlit úsměv na tváři díky lístkům slunečnice, které mimo jiné obsahuje. Dodá Vám energii a vitamíny na kterých si opravdu pochutnáte. Vanilka v čaji rozbouří Vaše smysly, vydává skvělou vůni, jež je známá mnoha lidem z jejich dětství a umí jejich pocity ve zlomku vteřiny změnit na ty nejpříjemnější. Vanilka je kořením něžnosti, tepla, smyslnosti a kreativity. Doporučuje se lidem, kteří ztratili kontakt ke své duši. Dále čajík obsahuje rybíz, kandované kousky ananasu a kandované kousky papáji.

konvice ZelenýDrak.cz

Nápoj:

Nálev z rooibosu Pan Vanilka je průzračně červený s chutí vanilky. Po zalití provoní celý dům. V chuti čaje je ovšem ponejvíce zastoupen rooibos o kterém si něco povíme.

 

Rooibos

Rooibos čaj nebo také červený čaj Red Bush je léčivý bylinný nápoj, který se získává z rostlinky (keříku) s botanickým názvem Aspalathus linearis - čajovníkovec kapský patřící do čeledi bobovitých. Je to volně rostoucí bylina, která se vyskytuje v Jižní Africe. Je pravdou, že rooibos není pravý čaj i když název nasvědčuje, že by tomu tak mohlo být. Je to čaj - nečaj (bylinka), kterou lze fermentovat a tím získat onu zmíněnou červenou barvu. Fermentovaný rooibos čaj má červenou barvu a nefermentovaný zůstává v přírozené zelené.

K přípravě zdravého bylinkového čaje z rooibosu se používají jeho jehlicovité listy a stonky. Rooibos v Jižní Africe je populární nápoj, obvykle připravovaný s citronem a cukrem. Poptávka po Rooibosu se mezi zdravotně smýšlejícími spotřebiteli ve Spojených státech a dalších zemích zvyšuje. Je to dáno kvůli mírné a příjemné chuti, unikátnímu aroma a zdraví prospěšných vlastností rooibosu. Rooibos čaj je bez kofeinu a má nižší hladinu taninu než zelený čaj. Je velmi dobře snášen a lze jej doporučit pro těhotné a kojící ženy jako kvalitní nápoj.

 

Rooibos v boji proti rakovině

Rooibos čaj obsahuje komplexní směs mnoha flavonoidů z nichž nejvýznamnější je aspalathin (zatím nezjištěn u jiné rostliny). Tyto flavonoidy jsou silné antioxidanty, které chrání buňky před poškozením, tedy před vznikem rakoviny.

 

Rooibos a snížení hladiny cholesterolu

Při studii s využitím 40 dobrovolníků, kteří konzumovali šest šálků čaje Rooibos denně po dobu šesti týdnů se ukázalo, že ve srovnání s výchozími měření měli všichni dobrovolníci po pití rooibosu zvýšené hladiny polyfenolů a glutathionu (jedná se o jeden z nejsilnějších antioxidantů), které chrání proti onemocnění srdce, rakovinovém bujení a proti stárnutí. Dobrovolníci, kteří pili rooibos čaj, také vykazovaly významné snížení LDL „špatného cholesterolu)“ který se usazuje v podobě tuků v cévách a zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Naopak hladinu „dobrého cholesterolu“ HDL Rooibos zvýšil.

 

Rooibos snižuje riziko Alzheimerovy choroby

Antioxidanty v rooibos čaji mohou pomoci při prevenci nebo léčbě Alzheimerovy choroby. Na vysoké škole medicíny a farmacie v Ohiu, zhodnotili terapeutické vlastnosti dietních polyfenolů a zjistili, že nothofagin, látka v rooibosu, má ochranné účinky na nervy a mozkové funkce. Obdobné sloučeniny s podobnými účinky byly přítomny též v čaji, kurkumě, hroznovém vínu, arašídách a Honeybushu.

 

Rooibos a děti

Matky v Jižní Africe již dlouho oceňují Rooibos jako bylinný lék na kojenecké koliky. Autoři studie rooibosu dospěli k závěru, že běžné pití čaje Rooibos je bezpečné a užitečné jak u dospělích tak u dětí.

 

PAN VANILKA rooibos čaj - vzhled

PAN VANILKA - rooibos čaj

Objednat:

 

 

 

 

 

PAN VANILKA rooibos čaj - příprava

PAN VANILKA - rooibos čaj - příprava

 

 

 

 

 

PAN VANILKA rooibos čaj - nálev

PAN VANILKA - rooibos čaj - nálev

PAN VANILKA rooibos čaj -20% od 7.7 - 13.7.2014  ZDE OBJEDNAT


Menu