CHINA JASMIN DRAGON PEARLS BIO - zelený čaj

 

Popis čaje:

Čaj jasmínové Dračí perly je jeden z nejlépe vonících jasmínových čajů. Při výrobě tohoto ušlechtilého čaje je použito pouze jarních nejmladší a nejjemnější listových pupenů čajovníku. Pupeny jsou ručně sbírány a každá perla je ručně rolovaná. Po sušení je čaj uložen a čeká na jasmín než začne kvést. Jakmile jasmín začne kvést z čaje se vysuší zbytková vlhkost a čerstvé květy jasmínu se vrství na suchý čaj takovým způsobem, že čaj absorbuje vlhkost a vůni jasmínových květů. Tento proces provonění se opakuje v průběhu deseti letních večerů s využitím čerstvého jasmínu pro každý den. Výsledkem je intenzivní a trvalé aroma jasmínu v čaji, které je jak sladké tak lehké. Zatímco jasmínové perlové čaje se staly velmi populární a jsou snadno dostupné, je potřeba narazit na opravdu dobrý, chutný, vyvážený a aromatický, jako je tento.

konvice ZelenýDrak.cz

Nápoj:

Dozlatova vybarvený čaj s mimořářdně lehkou vůní jasmínu. S každým dalším nálevem se čaj stává lahodně jemným. Doporučujeme tři až čtyři nálevy.

 

Jasmínový čaj obecně

Myšlenka jasmínového čaje vznikla v Číně téměř před 700 lety. Jasmínový čaj je nejvíce populární čínský čaj s příchutí. Jasmínový čaj se vyrábí nejčastěji ze zeleného čaje, ale múže být také vyroben z oolong čaje. Jasmínový čaj je obzvláště zdraví, protože je na prvním místě ve skupině silných antioxidantů známých jako katechiny. Jasmínový čaj nabízí mnoho zdravotních výhod, včetně snížení rizika rakoviny, nižší srdeční frekvenci, krevní tlak, cévní mozkové příhody a hladiny cholesterolu.

 

Nižší výskyt rakoviny jícnu

Ve zveřejněné výživové studii, byl zjištěn významný inverzní vztah mezi četností konzumace čaje a rizikem vzniku jícnu spinocelulární karcinom. Lidé v této studii, kteří konzumovali větší množství nefermentovaných čajů, včetně zeleného, oolongu a jasmínového čaje (nefermentovaný čaj má vyšší obsah antioxidantů) měli 0,5-krát nižší riziko vzniku spinocelulárního karcinomu, ve srovnání s těmi, kteří tyto čaje nepili. Černý čaj je fermentovaný, a tudíž není tak vhodný pro tento účel. Neobsahuje takové množství katechinů jako čaj zelený.

 

Jasmínový čaj Dračí perly uklidňuje, zlepšuje náladu a snížuje srdeční frekvenci

U čaje Dračí jasmínové perly vyniká jeho příjemná, jemná vůně. Tato vůně jasmínového čaje nabídne sedativní účinky. Ve studii vědci zkoumali vliv vůní jasmínového čaje na změnu nálad a autonomní nervové činnosti u 24 zdravých dobrovolníků. Vúně jasmínového čaje uklidnila a zlepšila náladu a dokonce výrazně snížila srdeční frekvenci. Tento uklidňující účinek, je výhodný u osob žijícím ve stresu nebo stresovém prostředí a u osob s vysokým krevním tlakem.

 

Jasmínový čaj Dračí perly a snížení rizika cévní mozkové příhody a snížení hladiny cholesterolu

Čínská studie zkoumala, zda konzumace jasmínového čaje může být nezávisle spojována s výskytem mrtvice. Vědci došli k závěru, že silná inverzní korelace existuje mezi pitím čaje a cévní mozkovou příhodou, nezávisle na ostatních rizikových faktorech. Čím větší množství čaje je spotřebováno, tím větší ochranné účinky čaj má. V případě, že spotřeba čaje je větší než 150 g za měsíc (buď zeleného, černého nebo jasmínového čaje) bylo statisticky významné pro snížení rizika mozkové mrtvice.

 

 

CHINA JASMIN DRAGON PEARLS BIO - zelený čaj - vzhled

CHINA JASMIN DRAGON PEARLS BIO - zelený čaj

Objednat:

 

 

 

 

 

CHINA JASMIN DRAGON PEARLS BIO - zelený čaj - příprava

CHINA JASMIN DRAGON PEARLS BIO - zelený čaj - příprava

 

 

 

 

 

CHINA JASMIN DRAGON PEARLS BIO - zelený čaj - nálev

CHINA JASMIN DRAGON PEARLS BIO - zelený čaj - nálev

CHINA JASMIN DRAGON PEARLS BIO - zelený čaj -20% od 28.7 - 3.8.2014  ZDE OBJEDNAT


Menu