BUDULÍNEK - bylinný čaj

 

Popis čaje:

Při rozhodování, který čaj zvolit za čaj tohoto týdne jsme sáhli po tak trochu dětském čaji. Pravdou ovšem zůstává, že to co trápí malé děti, trápí i dospělé. Tím neduhem není nic menšího než plynatost, která postihuje poměrně velkou část obyvatel. Nepředkládáme zde všemocný lék jak plynatost vyléčit, spíše nám jde o to, že i čajem se dá tomuto nepříjemnému stavu zabránit, nebo jej alespoň zmírnit. Čaj Budulínek připravený po jídle může zmírnit obtíže díky bylinkám a koření, které obsahuje bez vedlejších zdravotních účinků a bez chemických látek. Jednou z bylinek, kterou čaj Budulínek obsahuje je máta*, dále pak kousky jablek,* fenykl *, citronová tráva * šípek *, sléz lístky *, kusy jahod *. Produkty označené* pocházejí z kontrolované ekologické oblasti. Budulínek je tedy BIO čaj. Musíme zde zmínit, že bylinné čaje by nikdy neměli nahradit odbornou lékařskou péči. Tedy takto to vyžaduje legislativa.

konvice ZelenýDrak.cz

Nápoj:

I přesto, že je Budulínek bylinný čaj, jeho chuť není typicky bylinková. Díky zastoupené jahodě, kterou obsahuje má lehce ovocnou chuť. Připravený čaj má mít žlutou až lehce do červena laděnou barvu nálevu.

 

Nyní si povíme něco o mátě obsažené v čaji Budulínek

Z máty se jako rostlinné drogy využívají listy nebo nať. Máta obsahuje silici s vysokým obsahem mentolu. Dále máta obsahuje hořčiny, flavonoidy a třísloviny. Mentol obsažený v mátě působí chladivě a zmírňuje bolest. Silice působí lehce na odstranění křečí a povzbuzují produkci žluči. Hořčiny a třísloviny povzbuzují trávení. Pokud tedy vypijete čaj obsahující mátu peprnou nebo samotný mátový čaj po požití tučných jídel zmírníte tím zažívací obtíže, potažmo plynatost. Nicméně, pokud jsou vaše žaludeční problémy způsobeny refluxní chorobou jícnu, čaj z máty peprné se nedoporučuje.

 

Další bylinky zabraňující plynatosti

 

Heřmánek

Tato mírná, krásná bylina může posloužit ke zmírnění křečí, bolesti střev a žaludku. Heřmánkový čaj je jemně sedativní, působí jako světlo na sliznici trávicího traktu, zmírňuje pálení žáhy a příznaky nadýmání. Pije-li se heřmánek pravidelně působí také na zánět střev.

 

Zázvor

Zázvor obsažený v čaji, nebo samotný zázvor potlačuje nevolnost a nadýmání způsobené přejídáním nebo konzumací tučných masitých jídel. Zázvor je považován za oteplovací bylinu, která vytváří teplo v těle. Tato schopnost pomáhá vrátit přetížené trávicí ústrojí zpět do rovnováhy.

 

Meduňka

Čaj z meduňky všeobecně uklidňuje, zmírňuje bolesti, a nadýmání z trávení. Tato rostlina, původem z Evropy, byla již ve středověku používána na relaxaci a uklidnění těla. Tyto účinky lze přičíst dvěma rostlinným chemikáliím a to terpenu a eugenolu. Terpeny poskytují zklidňující účinek a eugenol pomáhá snižovat pocit nepohodlí.

 

Příprava čaje Budulínek

Budulínka připravíme tak, že na cca 250ml čaj budeme potřebovat 3-4g čaje (jedna vrchovatější kávová lžička). Čaj zalijeme nejlépe v bylinkovém hrnku vodou, která právě dovřela. Doba louhování nepřekročí patnáct minut a máme hotovo.

 

 

BUDULÍNEK - bylinný čaj - vzhled

BUDULÍNEK - bylinný čaj

Objednat:

 

 

 

 

 

BUDULÍNEK - bylinný čaj - příprava

BUDULÍNEK - bylinný čaj - příprava

 

 

 

 

 

BUDULÍNEK - bylinný čaj - nálev

BUDULÍNEK - bylinný čaj - nálev

BUDULÍNEK - bylinný čaj -20% od 25.8 - 31.8.2014  ZDE OBJEDNAT


Menu