EARL GREY - černý čaj          Čaj týdne

 

Popis čaje:

Pokud jste milovníci čaje pravděpodobně jste již slyšeli o černém čaji Earl Grey. Jedná se o směs různých čínských čajů s přidaným citrusovým aroma.

konvice ZelenýDrak.cz

Nápoj:

Barva nálevu Earl Grey čaje se hodnotí nelehce. Záleží na tom zda čaj pijete jako Angličan nebo jako čajomil. Pokud pijete čaj na anglický způsob (tedy s mlékem), barva nálevu je kakaová. V případě, že si čaj vychutnáváte bez přítomnosti mléka, barva nálevu je jiskrně medová.

 

Bergamot v Earl Grey čaji

Nezapomenutelnou vůni a chuť v Earl Grey čaji vytváří Bergamot (lat. Citrus bergamia) což je voňavé ovoce velikosti pomeranče, barvou podobné citronu. Osmdesát procent světové produkce se pěstuje v jižní Kalábrii v Itálii. Bergamot je dále pěstován v jižní Francii a v Pobřeží slonoviny pro bergamotový olej a v Antalyi v Turecku na marmeládu. Bergamotové silice jsou základem chutě a vůně právě čaje druhu Earl Grey. Zelený Drak se může pochlubit tím, že jako jeden z mála dodavatelů čaje dodává Earl Grey nikoli s bergamotovou silicí, ale pravým bergamotovým olejem a to u čajů EARL GREY LIMETKA - DELUX a EARL GREY LADY STAR - DELUX.  Čaj Earl Grey dostal název po anglickém ministerském předsedovi z 19. století, hraběti Charlesu Greyovi. Je to čaj, který Vám nabídne výjimečnou vůni, omamující chuť a bude Vaším přínosem pro zdraví, protože je pln přírodních, biologicky aktivních látek.

 

Přínos čaje Earl Grey

Stejně jako všechny tradiční čaje stejně tak sypaný čaj Earl Grey pochází z čajovníku Camellia sinensis obsahující látky, které patří do skupiny přírodních látek zvaných flavonoidy a flavonoly. Listy se suší a po fermentaci vyprodukují černý čaj jako je Earl Grey. Proces fermentace podporuje tvorbu dalších potenciálně zdravých látek zvaných theaflaviny a thearubiginy. Mnohé z těchto látek čaje jsou silné antioxidanty, které mohou pomoci chránit uživatele před chronickými problémy, jako je rakovina a kardiovaskulární choroby.

 

Blahodárné účinky čaje Earl Grey

Výsledky výzkumu v oblasti černého čaje Earl Grey a jiných černých čajů ukazují, že čaje podporují a pomáhají udržovat pevné zdraví. Zveřejněné studie prokázali, že to může být způsobeno částečně antioxidační vlastností theaflavinu a dalšími čajovými flavonoidy. Antioxidanty pomáhají vaše tělo zbavit nestabilních, potenciálně škodlivích molekul zvaných volné radikály, které se tvoří během pobytu na slunci nebo v orgánech po požití nevhodné stravy.

 

Earl Grey a zuby

Černý čaj Earl Grey také obsahuje přírodní fluorid, který může podporovat zdraví Vašich zubů. Při studii na šestitisících anglických dětech, které pili čaj pravidelně bylo zjištěno, že mají nejméně zubních kazů a celkově velmi zdravé zuby.

 

Earl Grey a tein

Černý čaj Earl Grey, je obecně považován za bezpečný, ale u některých jedinců může způsobit mírnou žaludeční nervozitu. Je to díky kofeinu, který je v čaji Earl Grey zastoupen. Ten může vyvolat nervozitu nebo neklid, pokud je konzumován ve velkém množství.

 

 

EARL GREY - černý čaj - vzhled

EARL GREY - černý čaj

Objednat:

 

 

 

 

 

EARL GREY - černý čaj - příprava

EARL GREY - černý čaj - příprava

 

 

 

 

 

EARL GREY - černý čaj - nálev

EARL GREY - černý čaj - nálev

EARL GREY - černý čaj -20% od 1.9 - 7.9.2014  ZDE OBJEDNAT


Menu