Čajové noviny, Nezařazené

DARJEELING SFTGFOP 1 FIRST FLUSH HIMALAYA – čaj z vysokohorských mlh

DARJEELING SFTGFOP 1 FIRST FLUSH HIMALAYA – čaj z vysokohorských mlh

Popis čaje:

Darjeeling SFTGFOP 1 First Flush Himalaya je nejvybranější, nejvznesenější a nejvzácnější ze všech černých indických čajů. Má dokonale plné tělo s aromatickým nádechem čerstvého muškátu, zralého ovoce a zelených mandlí.

konvice ZelenýDrak.cz

Nápoj z černého čaje Darjeeling SFTGFOP 1 First Flush Himalaya

V šálku černého čaje Darjeeling SFTGFOP 1 First Flush Himalaya se setkáme s jiskrnou hnědočervenou barvou nálevu.

Co je Darjeeling, a proč je tak velmi ceněný?

Je to čínský čaj, který roste v Indii. Darjeeling je často nazýván šampaňským mezi čaji. V chuti Daarjelingu se můžeme setkat s decentní sladkou, muscatelovou vůní, která se vyskytuje i u kvalitních vín. Dále se obecně v chuti Darjeelingu vyskytují jemné rostlinné, mechové, ovocné a citrusové tóny. Darjeeling je velmi často klasifikován jako černý čaj. Je ovšem pravdou, že Darjeelingské čaje jsou téměř vždy méně oxidované než klasické černé čaje. Unikátní chuť Darjeeling pochází z čínských čajovníků, které se plantážnicky pěstují na horských svazích Himálaje ve výškovém pásmu 300-2000 metrů n.m. Vysokohorské klima, písčitá, červená půda a znalost čajové problematiky vytváří opravdový unikát mezi čaji. Černé čaje jsou diky tomu všemu lehčí a méně svíravé, než běžně známe.

Nikdy stejný

Stejný Darjeelingský čaj ze stejné plantáže bude chutnat pokaždé jinak v závislosti na tom, kdy je sklízen. Sklizeň v Dárdžilingu probíhá od dubna do listopadu. Hlavní sklizní je období dubna až května. Oblast Dárdžilingu produkuje čaje vynikající kvality, aromatické, velké čajínky s vysokým obsahem zlatavých tipsů. Sklizeň z období června až října se vyznačují zvlášť jemnými charakteristickými vlastnostmi.

Jak Darjeeling přichází na trh

Indický čaj přichází na světový trh v překližkových bednách, uvnitř vyložených folií, která brání vniknutí vlhka. Někdy bývají bedny s čajem ještě potaženy jutovým obalem.

Co musíte vědět o přípravě černého čaje Dárdžiling SFTGFOP 1 First Flush Himalaya

Na jeden litr čaje použijeme 12-15g černého čaje Darjeeling Sftgfop 1 First Flush Himalaya. Čím lehčí je čaj, tím kratší by měla být doba louhování. Darjeeling potřebuje jen 2 až 4 minuty louhování a přelití téměř horkou vodou.

DARJEELING SFTGFOP 1 FIRST FLUSH HIMALAYA – čaj z vysokohorských mlh

DARJEELING SFTGFOP 1 FIRST FLUSH HIMALAYA – čaj z vysokohorských mlh

Objednat:

DARJEELING SFTGFOP 1 FIRST FLUSH HIMALAYA – čaj z vysokohorských mlh – příprava

DARJEELING SFTGFOP 1 FIRST FLUSH HIMALAYA – čaj z vysokohorských mlh - příprava

DARJEELING SFTGFOP 1 FIRST FLUSH HIMALAYA – čaj z vysokohorských mlh – nálev

DARJEELING SFTGFOP 1 FIRST FLUSH HIMALAYA – čaj z vysokohorských mlh - nálev

DARJEELING SFTGFOP 1 FIRST FLUSH HIMALAYA – čaj z vysokohorských mlh

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *