Čajové noviny, Nezařazené

GUNPOWDER GRADE 1 BIO – silně povzbuzující zelený čaj

GUNPOWDER GRADE 1 BIO – silně povzbuzující zelený čaj

Popis čaje:

Gunpowder zelený čínský čaj pochází z rostlinky Camellia sinensis, ostatně tak jako všechny druhy zeleného čaje. Gunpowder v překladu Střelný prach je typ zeleného čaje, kdy jeho list je rolován do malých perlových kuliček. Rolování do kuliček hraje u tohoto zeleného čaje důležitou roli. Jde o to, že čaj s takto rolovanými listy brání lámání a umožňuje dlouhodobé skladování (v některých případech až desetiletí). Další výhodou srolovaného listu je, že se po zalití pomalu rozevírá a pozvolna uvolňuje chuť a živiny. Zajímavý tvar zeleného čaje Gunpowder, také udržuje déle čerstvou chuť v listech. Zelený čaj Gunpowder může být též nazýván perlovým nebo korálkovým čajem právě pro jeho atraktivní a nezvyklí vzhled. Původ čaje v souvislosti s pojmem střelný prach je nejistý. Jisté je, že žádný střelný prach neobsahuje. Je možné kývnout na myšlenku, že k názvu Gunpowder přišel díky svému tvaru, který se podobal střelnému prachu, používajícího se v raných střelných zbraní, především dělech. Alespoň Britští námořníci, kteří tento zelený čaj vezli z Číny na západ to tak mohli vnímat. Nám přijde název čaje Gunpowder odvozený nikoli z jeho tvaru, ale spíše z jeho chuti, která má více kouřové aroma než ostatní zelené čaje.

konvice ZelenýDrak.cz

Nápoj z Gunpowderu:

Pití zeleného čaje střelného prachu je tradice, která začala mnohem dříve, než by se dalo očekávat. Výroba střelného prachu coby čaje v Číně sahá až do dynastie Tchang kolem roku 618 nl. Svou velkou popularitu si Gunpowder získal, až v roce 1800 na Tchaj-wanu. Zelený Čaj Gunpowder pochází z určitých provinciích v Číně, převážně z provincie Če-ťiang, kde se dnes většina vyprodukovaného čaje roluje strojem. Nicméně opravdu kvalitní zelený čaj Gunpowder je rolován ručně a výsledná cena tomu odpovídá.

Zelený Čaj Gunpowder má obecně více nažloutlou barvu než jiné zelené čaje. Někteří lidé popisují chuť jako kouřovou, měděnou, travnatou, nebo mátovou. Zelený čaj Gunpowder se výborně hodí k zelenině mořským plodům, nebo k vepřovému masu.

Na co se zaměřit při nákupu Gunpowderu?

Při nákupu tohoto čaje, se ponejvíce zaměřte na to, zda kuličky čaje jsou lesklé. To značí čerstvost čaje. Vybírejte čaj, který je rolován do co nejmenších kuliček. Velké kuličky čaje naznačují nižší kvalitu zeleného čaje. Vysoce kvalitní zelený čaj (Střelný prach) si bude neustále držet tvar malých kuliček, bez ohledu na dobu skladování.

Síla ukrytá v Gunpowderu

Vzhledem k tomu, že Gunpowder je klasifikován jako zelený čaj, jej lidé pijí protože věří že může být prospěšný pro jejich zdraví. Věří na jeho antioxidační vlastnosti, které jsou specifické pro zelený čaj. Zjistilo se, že, antioxidanty obsažené v zeleném čaji jako je například Gunpowder, zejména EGCG (epigallokatechin-3-gallátu), jsou zvláště silné. Antioxidanty jsou důležité pro tělo, protože můžou působt jako lapače onemocnění, které způsobující volné radikály. Studie ovšem ještě neprokázaly konkrétní vazby látek, které tento jev způsobují, takže prevence rakoviny nepatří mezi podložené efekty. O čaji Gunpowderu lidé říkají, že má více kofeinu, než ostatní zelené čaje. Můžeme tudíž říct, že Gunpowder může sloužit jako povzbuzující prostředek. Gunpowder je zejména vhodný pro lidi žijící zdravím životním stylem a lze jej zařadit mezi wellness čaje.

Je nutno podotknout, že účinky námi nabízených čajů (tedy ani tohoto), nebyly zatím vědecky testovány.

Gunpowder a rakovina prsu

Studie provedená v Japonsku, které se zúčastnilo 500 japonských žen v prvním a druhém stádiu rakoviny prsu bylo zjištěno, že zvýšením spotřeby zeleného čaje Gunpowder před a po chirurgickém zákroku, přineslo nižší pravděpodobnost vrácení této nemoci.

Je nutno podotknout, že účinky námi nabízených čajů (tedy ani tohoto), nebyly zatím vědecky testovány.

Gunpowder a chřipková sezona

Studie z roku 2007 ukázala, že zelený čaj Gunpowder může pomoci odrazit nachlazení a chřipku. Obecně nám zelený čaj poskytne zvýšenou ochranu během chřipkové sezony, která nám právě začala.

Je nutno podotknout, že účinky námi nabízených čajů (tedy ani tohoto), nebyly zatím vědecky testovány.

Metody přípravy čaje Gunpowder

Metody přípravy čaje Gunpowder se značně liší vzhledem k různým typům a individuálním preferencím pijáka čaje. Nicméně obecně se doporučuje 12-15 g na jeden litr vody. Čajové listky by měly být ponořený po dobu jedné až tří minut. Teplota vody by neměla přesáhnout 80°C. Nedoporučuje se přidávat žádné mléko nebo cukr. Gunpowder je určen k potěšení z jeho chutě a vůně v přirozeném stavu.

Doporučení Zeleného Draka pro přípravu zeleného čaje.

Vložíme zelený čaj do konvice (cca 10g čaje na jeden litr vody). Nejprve na zelený čaj nalijeme z jedné čtvrtiny studenou vodu a poté dolijeme vroucí vodu. Louhujeme dvě až tři minuty, podle toho jak chceme silný čaj. Zelený čaj může být vícekrát vylouhován. Tímto způsobem přípravy si každý typ zeleného čaje zachová svoje specifické účinky a jedinečnou chuť.

Lidstvo se neustále schází u šálku čaje.

(Okakuro Kakuzo)

CHINA GUNPOWDER GRADE 1 BIO – silně povzbuzující zelený čaj

CHINA GUNPOWDER GRADE 1 BIO - zelený čaj silně povzbuzující

Objednat:

CHINA GUNPOWDER GRADE 1 BIO – silně povzbuzující zelený čaj – příprava

CHINA GUNPOWDER GRADE 1 BIO - silně povzbuzující zelený čaj - příprava

CHINA GUNPOWDER GRADE 1 BIO – silně povzbuzující zelený čaj – nálev

CHINA GUNPOWDER GRADE 1 BIO - silně povzbuzující zelený čaj - nálev

CHINA GUNPOWDER GRADE 1 BIO – silně povzbuzující zelený čaj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *