Čajové noviny, Nezařazené

JAPAN GYOKURO KUSANAGI – zelený čaj

JAPAN GYOKURO KUSANAGI – zelený čaj

Popis čaje:

japonský zelený čaj prémiové kvality s krásným temně zeleným listem. Název Kusanagi si nese tento čaj podle neprorazitelného ducha japonského válečníka.

konvice ZelenýDrak.cz

Nápoj:

Složité struktury listu, jen nejlepší tipsy a sametově-měkká, tmavě zelená, listová barva vykreslila Gyokuro Kusanagi. V šálku Kusanagi vypadá, že se sluneční světlo přehnalo přes třpitící se nefrit, který má lehký nádech do modré barvy. Jeho ovocné aroma se vyvíjí postupně do plna v ústech a zajišťuje skutečný chuťový zážitek.

Japan Gyokuro

Gyokuro je odrůda zeleného čaje, tradičně pěstovaných a sklízených v Japonsku. Lístky čerstvého Gyokura mají bohatou zelenou barvu. Díky jeho tmavězelené barvě se gyokuro někdy nazývá též jako nefritová rosa. Odrůda čaje, která produkuje Gyokuro má zejména malý list, který se sbírá na jaře. Nejvhodnější jsou pro sběr listové pupeny. Zelený čaj Gyokuro má mnoho zdravotních výhod. Čaj z Gyokura je vhodný jako všeobecné zdravotní tonikum a hodí se pro léčbu mnoha různých onemocnění. Pokud máte zdravotní potíže zkuste prodiskutovat s Vaším lékařem zda je Gyokuro pro Vás vhodné pít.

Vlastnosti Gyokura

Gyokuro, stejně jako všechny zelené čaje, je nefermentované. Gyokuro obsahuje řadu přírodních látek, včetně flavonoidů, polyfenolů a proanthokyanidinů. Některé z těchto látek jsou silné antioxidanty, které ničí volné radikály, které mohou poškodit buněčné membrány nebo DNA. Volné radikály přispívají ke stárnutí a mnoha zdravotním problémům, jako jsou srdeční choroby a rakovina. Praktici tradiční asijské medicíny používají Gyokuro k léčbě mnoha onemocnění, včetně onemocnění srdce, cukrovce a poruchách trávení. Moderní výzkum ukazuje, že Gyokuro má opravdu významný přínos pro zdraví.

Rakovina a Gyokuro

Jeden z polyfenolů v Gyokuro, epigalokatechin-3-galát nebo EGCG, byl studován pro jeho potenciál, aby se zabránilo vzniku rakoviny. Výsledky několika laboratorních studií, ukazují, že extrakt ze zeleného čaje, nebo čištěný EGCG chrání normální buňky od karcinogenních sloučenin. Klinické a epidemiologické studie ukazují, že zelený čaj může pomoci zabránit rakovině močového měchýře, prsu, vaječníků, slinivky a prostaty. Další klinické studie s lidskými subjekty, kteří buď měli jednu z několika typů rakoviny, nebo byli v riziku onemocnění měli díky zelenému čaji stejně slibné výsledky.

Srdeční choroba a Gyokuro

Gyokuro a ostatní zelené čaje můžou snížit riziko srdečních onemocnění tím, že snižují hromadění tukové usazeniny tzv. plak v tepnách. Komponenty v zeleném čaji mají tendenci zvyšovat hladinu dobrého cholesterolu, a snižovat celkový cholesterol. Klinické studie ukázují, že polyfenoly zeleného čaje také blokují vstřebávání cholesterolu ve střevech a zvyšují jeho vylučování. Všechny tyto vlastnosti zeleného čaje Gyokura nevyjímaje zpomalují nebo zabraňují ateroskleróze a ischemické chorobě srdeční. Podle odborníků platí, že pití tří šálků zeleného čaje denně snižuje riziko infarktu o 11 procent.

Další výhody Gyokura

Gyokuro může také snížit riziko diabetu udržováním hladiny glukózy v krvi ve zdravého rozsahu, čímž se snižuje tlak na buňky ve slinivce břišní, které produkují inzulín. Zelený čaj může chránit játra před poškozením toxickými látkami. EGCG v Gyokuro může také pomoci při léčbě hepatitidy, zánětu jater způsobené virem, a může snížit zánět, který doprovází další poruchy, jako je Crohnova nemoc a kolitida. Gyokuro může také pomoci při hubnutí, pravděpodobně v důsledku zvýšeného spalování tuků díky jeho polyfenolů.

Úvaha

Gyokuro je k dispozici ve většině obchodů se zdravou výživou, čajovnách nebo specializovaných obchodech. Koupit se dá jako sušený list nebo jako doplněk stravy v kapslích. Ačkoli obecně je Gyokuro považováno za bezpečné, přesto může způsobit bušení srdce, závratě nebo nespavost u některých lidí. To je dáno zvýšeným obsahem kofeinu. Nekonzumujte Gyokuro, pokud jste těhotná nebo kojící a vždy prodiskutujte jeho použití se svým lékařem před přidáním do svého režimu.

Japan Gyokuro – zelený japonský čaj – vzhled

Japan Gyokuro - zelený japonský čaj

Objednat:

Japan Gyokuro – zelený japonský čaj – příprava

Japan Gyokuro - zelený japonský čaj - příprava

Japan Gyokuro – zelený japonský čaj – nálev

Japan Gyokuro - zelený japonský čaj - nálev

Japan Gyokuro – zelený japonský čaj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *