Čajové noviny

Černý čaj – GOLDEN NEPAL

Černý čaj Golden Nepal

Popis čaje:

Černý čaj Golden Nepal je sám o sobě velmi zajímavý čaj jehož výroba se odehrává na malých čajových plantážích v Nepálu, které stále provozují takzvaní „malí akcionáři“. Jedná se o rodinné podniky bez vlastních výrobních závodů. V nadmořské výšce mezi 1.000 a 2.000 m jsou aromatické a jemné čaje vyráběny hlavně z čínských hybridů. Vzhledem k malé oblasti pěstování, jsou nepálské čaje bohužel k dispozici pouze v malých množstvích. Čaj Golden Nepal je mírný a velmi aromatický listový čaj střední velikosti s dobře zpracovaným listem. Člověk se až diví, jak velké množství čajových květů (tipsů) tento nepálský čaj obsahuje. Čaj Golden Nepal je vybrané jakosti, jemný a aromatický s lehkou kouřovou sladkostí.

konvice ZelenýDrak.cz

Nápoj:

Černý čaj Golden Nepal má krásnou medovou barvu nálevu. Jeho chuť okouzlí jemnými ovocnými tóny zralé meruňky, černého rybízu, višní, sušených fíků a manga. Je to zkrátka oslnivě bohatá chuť, která probouzí smysly.

Golden Nepal nejen černý čaj

Nepálský čaj se obvykle nachází ve formě černého čaje. Nicméně bývá k dispozici i jako zelený čaj. Čaj který má tenké tělo a květinové aroma neopomíná tedy ani na milovníky zelených čajů.

Hubnutí s čajem Golden Nepal

U jednoho nepálského, či indického šálku čaje se uvádí, že obsahuje asi čtyři kalorie. To znamená že při nízkokalorické stravě může být hubnutí s černým nepálským čajem snazší. Kromě toho se zjistilo, že černý čaj obsahuje polyfenoly, typ enzymu, který obsahuje flavonoidy. Tyto flavonoidy jsou antioxidanty a lidé věří, že můžou pomáhat předcházet poškození buněk. Studie ovšem ještě neprokázaly konkrétní vazby látek, které tento jev způsobují, takže prevence hubnutí a rakoviny nepatří mezi podložené efekty.

Naše zdraví a nepálský čaj Golden Nepal

Kromě potenciální podpory hubnutí, lidé věří, že Golden Nepal má další výhody. Například, lidé kteří pijí černý nepálský čaj pravidelně, si myslí, že budou méně náchylní k srdečnímu infarktu, mrtvici, rakovině tlustého střeva a rakovině plic. Tento ušlechtilý nápoj  také popíjejí protože se domnívají, že může snížit riziko cukrovky, osteoporózy a zubního kazu.

Úvaha nad plným šálkem čaje Golden Nepal

Černý čaj Golden Nepal by nikdy neměl nahrazovat jídlo. Je důležité, aby Vaše tělo dostalo svou každodenní požadovanou hodnotu vitamínů, minerálních látek, bílkovin, sacharidů apod. Bojujete li s nadváhou, poraďte se se svým lékařem nebo odborníkem na výživu o možnostech hubnutí. Odborníci Vám poskytnou poradenství, vhled a dokonce pomůžou upravit Váš jídelníček a cvičební postupy. Zdravá strava a cvičební režim je klíčem k regulaci tělesné hmotnosti. Nenechávejte toto pouze na čaji.

Je nutno podotknout, že účinky námi nabízených čajů (tedy ani tohoto), nebyly vědecky testovány.

Příprava čaje Golden Nepal

Černý čaj z Nepálu lze zakoupit jako sypaný či porcovaný. Též přípravu lze provádět různými způsoby. Chcete-li připravit volný list nepálského čaje v cca litrové konvici, přidejte jednu vrchovatou lžičku ke standardní dávce navíc. Zalijte čaj velmi horkou vodou a po dobu jedné až čtyř minut louhujte. V případě čajových sáčků zalejte jeden sáček nepálského čaje vroucí vodou a v případě potřeby podávejte s plátkem citronu.

Golden Nepal pro obchodníky

Pro obchodníky nabízíme Golden Nepál v jedno, tří nebo pěti kilogramovém balení za velmi přijatelnou cenu. Pro více druhů čaje navštivte prosím velkoobchod.velkoobchod.caj-a-kava.cz

GOLDEN NEPAL – černý čaj – vzhled

GOLDEN NEPAL - černý čaj

Objednat:

GOLDEN NEPAL – černý čaj – příprava

GOLDEN NEPAL - černý čaj - příprava

GOLDEN NEPAL – černý čaj – nálev

GOLDEN NEPAL - černý čaj - nálev

GOLDEN NEPAL – černý čaj 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *